Our Team

Kilburn Grange School is dedicated to academic excellence and we have recruited a fantastic team of teaching staff to meet the high levels of achievement that we have committed to. Please see below for our staffing structure for 2021/22.

Senior Leadership Team

Rob Farrell
Headteacher, Deputy Designated Safeguarding Lead, Parent Engagement Lead, Upper KS2 Lead, Attendance Lead,
Helen Khinich
Deputy Headteacher, Designated Safeguarding Lead, Thinking School lead, Curriculum Lead, Lower KS2 Lead, Assessment Lead
Sarah Storey
Assistant Headteacher, Deputy Designated Safeguarding Lead, SENDCo (Special Educational Needs & Disabilities Co-ordinator), Phonics Lead, EYFS (Early Years Foundation Stage) Lead and KS1 Lead

Class Teachers

Debora Nunes
Reception (Cherry) & RE Lead
Nolene Lutumba
Year 1 (Hazel) 
Shelina Begum
Year 2 (Holly) Science Lead & KS1 Lead
Ella-Mai Lee
Trainee Teacher (Holly)
Leela Kent-Hume
Year 3 (Maple) Geography & Music Lead
Aiden Scott
Year 3 (Oak) & Computing Lead
Shushan Tewolde-Berhan
Year 4 (Rowan) 
Zeinab Yamout
Year 4 (Pine) & PSHE Lead
Ikram Serghini
Year 5 (Sycamore) & Maths Lead
Sophie Le Marchand
Year 6 (Willow) KS2 Lead and English lead
Ella Minton
Year 6 (Willow)
Konstantina Giachnaki
Sport Coach & PE lead
Aleksandra Fedurek
PPA teacher , Art Teacher, Art & DT Lead

Teaching Assistants and Learning Support Assistants

Laurrie Jack
Cherry Class
Nina Jama
Cherry Class
Jason Omoboriowo
Year 1 (Hazel Class)
Elenielle Alves Rocha
Year 1 (Hazel Class)
Haleema Khan-Awais
Year 1 (Hazel Class)
Sarah Ivanova
Year 1 (Hazel Class) - Maternity leave
Tracy Green
Year 2 (Holly Class)
Mahima Monir
Year 2 (Holly Class)
Marie-Rose Kouassi-Assale
Year 3 (Maple Class)
Roghayeh Towhidi
Year 3 (Oak Class)
Diana Modeste
Year 4 (Pine Class)
Sana Ahmed
Year 4 (Rowan Class)
Nadia Masmoudi
Year 5 (Sycamore Class)
Pearl Solomon
Year 6 (Willow Class)
Katarina Yaghobi
Intervention Lead Teaching Assistant
Adam Orford
Academic Mentor
Amina Aden
Extended Schools Assistant
Linda Dunn
Midday Meals Supervisor
Jali Begum
Midday Meals Supervisor

Office and Support Staff

Alison Thomas
Office Manager
Francine Murray
Administrator & Extended Schools Lead
Amirun Bibi
Receptionist, SENDco Admin & Attendance
Youcef Naas
Site Supervisor
Elizabet Tibillin Gutama
Cleaner